Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ


SİTEMİZE ÜYE OLMADAN ÖNCE AŞAĞIDA YER ALAN SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ LÜTFEN.


1. TARAFLAR


A) WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNİN FAALİYETLERİNİ YÜRÜTEN Adnan Kahveci, 34528 Beylikdüzü/İstanbul ADRESİNDE MUKİM ..... A.Ş. (BUNDAN BÖYLE .... OLARAK ANILACAKTIR).


B) WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNE ÜYE OLAN İNTERNET KULLANICISI ("ÜYE")


2. SÖZLEŞMENİN KONUSU


İŞBU SÖZLEŞME'NİN KONUSU BLACKBEYAZ'IN SAHİP OLDUĞU İNTERNET SİTESİ  WWW. BLACKBEYAZ.COM'DAN ÜYENİN FAYDALANMA ŞARTLARININ BELİRLENMESİDİR.


3. TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ


3.1. ÜYE, WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNE ÜYE OLURKEN VERDİĞİ KİŞİSEL VE DİĞER SAİR BİLGİLERİN KANUNLAR ÖNÜNDE DOĞRU OLDUĞUNU, BLACKBEYAZ'IN BU BİLGİLERİN GERÇEĞE AYKIRILIĞI NEDENİYLE UĞRAYACAĞI TÜM ZARARLARI AYNEN VE DERHAL TAZMİN EDECEĞİNİ BEYAN VE TAAHHÜT EDER.


3.2. ÜYE, BLACKBEYAZ TARAFINDAN KENDİSİNE VERİLMİŞ OLAN ŞİFREYİ BAŞKA KİŞİ YA DA KURULUŞLARA VEREMEZ, ÜYENİN SÖZ KONUSU ŞİFREYİ KULLANMA HAKKI BİZZAT KENDİSİNE AİTTİR. BU SEBEPLE DOĞABİLECEK TÜM SORUMLULUK İLE ÜÇÜNCÜ KİŞİLER VEYA YETKİLİ MERCİLER TARAFINDAN ....'YA KARŞI İLERİ SÜRÜLEBİLECEK TÜM İDDİA VE TALEPLERE KARŞI, BLACKBEYAZ'IN SÖZ KONUSU İZİNSİZ KULLANIMDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ TAZMİNAT VE SAİR TALEP HAKKI SAKLIDIR.


3.3. ÜYE WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNİ KULLANIRKEN YASAL MEVZUAT HÜKÜMLERİNE RİAYET ETMEYİ VE BUNLARI İHLAL ETMEMEYİ BAŞTAN KABUL VE TAAHHÜT EDER. AKSİ TAKDİRDE, DOĞACAK TÜM HUKUKİ VE CEZAİ YÜKÜMLÜLÜKLER TAMAMEN VE MÜNHASIRAN ÜYEYİ BAĞLAYACAKTIR.


3.4. ÜYE, WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNİ HİÇBİR ŞEKİLDE KAMU DÜZENİNİ BOZUCU, GENEL AHLAKA AYKIRI, BAŞKALARINI RAHATSIZ VE TACİZ EDİCİ ŞEKİLDE, YASALARA AYKIRI BİR AMAÇ İÇİN, BAŞKALARININ FİKRİ VE TELİF HAKLARINA TECAVÜZ EDECEK ŞEKİLDE KULLANAMAZ. AYRICA, ÜYE BAŞKALARININ HİZMETLERİ KULLANMASINI ÖNLEYİCİ VEYA ZORLAŞTIRICI FAALİYET (SPAM, VİRUS, TRUVA ATI, VB.) VE İŞLEMLERDE BULUNAMAZ.


3.5. WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNDE ÜYELER TARAFINDAN BEYAN EDİLEN, YAZILAN, KULLANILAN FİKİR VE DÜŞÜNCELER, TAMAMEN ÜYELERİN KENDİ KİŞİSEL GÖRÜŞLERİDİR VE GÖRÜŞ SAHİBİNİ BAĞLAR. BU GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİN BLACKBEYAZ İLE HİÇBİR İLGİ VE BAĞLANTISI YOKTUR. BLACKBEYAZ ÜYENİN BEYAN EDECEĞİ FİKİR VE GÖRÜŞLER NEDENİYLE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN UĞRAYABİLECEĞİ ZARARLARDAN VE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN BEYAN EDECEĞİ FİKİR VE GÖRÜŞLER NEDENİYLE ÜYENİN UĞRAYABİLECEĞİ ZARARLARDAN DOLAYI HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.


3.6. BLACKBEYAZ'IN, ÜYE VERİLERİNİN YETKİSİZ KİŞİLERCE OKUNMASINDAN VE ÜYE YAZILIM VE VERİLERİNE GELEBİLECEK ZARARLARDAN DOLAYI SORUMLU OLMAYACAKTIR. ÜYE, WWW. BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİNİN KULLANILMASINDAN DOLAYI UĞRAYABİLECEĞİ HERHANGİ BİR ZARAR YÜZÜNDEN BLACKBEYAZ'DAN TAZMİNAT TALEP ETMEMEYİ PEŞİNEN KABUL ETMİŞTİR.


3.7. ÜYE, DİĞER İNTERNET KULLANICILARININ YAZILIMLARINA VE VERİLERİNE İZİNSİZ OLARAK ULAŞMAMAYI VEYA BUNLARI KULLANMAMAYI KABUL ETMİŞTİR. AKSİ TAKDİRDE, BUNDAN DOĞACAK HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUKLAR TAMAMEN ÜYEYE AİTTİR.


3.8. İŞBU ÜYELİK SÖZLEŞMESİ İÇERİSİNDE SAYILAN MADDELERDEN BİR YA DA BİRKAÇINI İHLAL EDEN ÜYE İŞBU İHLAL NEDENİYLE CEZAİ VE HUKUKİ OLARAK ŞAHSEN SORUMLU OLUP, BLACKBEYAZ'IN BU İHLALLERİN HUKUKİ VE CEZAİ SONUÇLARINDAN ARİ TUTACAKTIR. AYRICA; İŞBU İHLAL NEDENİYLE, OLAYIN HUKUK ALANINA İNTİKAL ETTİRİLMESİ HALİNDE,BLACKBEYAZ'IN ÜYEYE KARŞI ÜYELİK SÖZLEŞMESİNE UYULMAMASINDAN DOLAYI TAZMİNAT TALEBİNDE BULUNMA HAKKI SAKLIDIR.


3.9. BLACKBEYAZ'IN HER ZAMAN TEK TARAFLI OLARAK GEREKTİĞİNDE ÜYENİN ÜYELİĞİNİ SİLME, MÜŞTERİYE AİT DOSYA, BELGE VE BİLGİLERİ SİLME HAKKI VARDIR. ÜYE İŞBU TASARRUFU ÖNCEDEN KABUL EDER. BU DURUMDA, BLACKBEYAZ'IN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR.


3.10. WWW.BLACKBEYAZ.COM İNTERNET SİTESİ YAZILIM VE BLACKBEYAZ'IN MÜLKİYETİNDE OLUP, BUNLARA İLİŞKİN TELİF HAKKI VE/VEYA DİĞER FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI İLGİLİ KANUNLARCA KORUNMAKTA OLUP, BUNLAR ÜYE TARAFINDAN İZİNSİZ KULLANILAMAZ, İKTİSAP EDİLEMEZ VE DEĞİŞTİRİLEMEZ. BU WEB SİTESİNDE ADI GEÇEN BAŞKACA ŞİRKETLER VE ÜRÜNLERİ SAHİPLERİNİN TİCARİ MARKALARIDIR VE AYRICA FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI KAPSAMINDA KORUNMAKTADIR.


3.11. BLACKBEYAZ TARAFINDAN WWW.BLACKBEYAZ'IN.COM İNTERNET SİTESİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ, GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK OLARAK VE/VEYA YASAL MEVZUAT ÇERÇEVESİNDE SİTEYE ERİŞMEK İÇİN KULLANILAN İNTERNET SERVİS SAĞLAYICISININ ADI VE INTERNET PROTOKOL (IP) ADRESİ, SİTEYE ERİŞİLEN TARİH VE SAAT, SİTEDE BULUNULAN SIRADA ERİŞİLEN SAYFALAR VE SİTEYE DOĞRUDAN BAĞLANILMASINI SAĞLAYAN WEB SİTESİNİN INTERNET ADRESİ GİBİ BİRTAKIM BİLGİLER TOPLANABİLİR.


 


3.12. BLACKBEYAZ, ÜYENİN KİŞİSEL BİLGİLERİNİ YASAL BİR ZORUNLULUK OLARAK İSTENDİĞİNDE VEYA (A) YASAL GEREKLERE UYGUN HAREKET ETMEK VEYA  BLACKBEYAZ'A TEBLİĞ EDİLEN YASAL İŞLEMLERE UYMAK; (B) BLACKBEYAZ VE WWW.BLACKBEYAZ.COM SİTESİ AİLESİNİN HAKLARINI VE MÜLKİYETİNİ KORUMAK VE SAVUNMAK İÇİN GEREKLİ OLDUĞUNA İYİ NİYETLE KANAAT GETİRDİĞİ HALLERDE AÇIKLAYABİLİR.


3.13. WWW.BLACKBEYAZ.COM SİTESİNİN VİRUS VE BENZERİ AMAÇLI YAZILIMLARDAN ARINDIRILMIŞ OLMASI İÇİN MEVCUT İMKANLAR DAHİLİNDE TEDBİR ALINMIŞTIR. BUNUN YANINDA NİHAİ GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI İÇİN KULLANICININ, KENDİ VİRUS KORUMA SİSTEMİNİ TEDARİK ETMESİ VE GEREKLİ KORUNMAYI SAĞLAMASI GEREKMEKTEDİR. BU BAĞLAMDA ÜYE WWW.BLACKBEYAZ.COM WEB SİTESİ'NE GİRMESİYLE, KENDİ YAZILIM VE İŞLETİM SİSTEMLERİNDE OLUŞABİLECEK TÜM HATA VE BUNLARIN DOĞRUDAN YADA DOLAYLI SONUÇLARINDAN KENDİSİNİN SORUMLU OLDUĞUNU KABUL ETMİŞ SAYILIR.


3.14. BLACKBEYAZ , SİTENİN İÇERİĞİNİ DİLEDİĞİ ZAMAN DEĞİŞTİRME, KULLANICILARA SAĞLANAN HERHANGİ BİR HİZMETİ DEĞİŞTİRME YADA SONA ERDİRME VEYA WWW.BLACKBEYAZ.COM WEB SİTESİNDE KAYITLI KULLANICI BİLGİ VE VERİLERİNİ SİLME HAKKINI SAKLI TUTAR.


3.15. BLACKBEYAZ , ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİN KOŞULLARINI HİÇBİR ŞEKİL VE SURETTE ÖN İHBARA VE/VEYA İHTARA GEREK KALMAKSIZIN HER ZAMAN DEĞİŞTİREBİLİR, GÜNCELLEYEBİLİR VEYA İPTAL EDEBİLİR. DEĞİŞTİRİLEN, GÜNCELLENEN YADA YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILAN HER HÜKÜM , YAYIN TARİHİNDE TÜM ÜYELER BAKIMINDAN HÜKÜM İFADE EDECEKTİR.


3.16. TARAFLAR, BLACKBEYAZ'A  AİT TÜM BİLGİSAYAR KAYITLARININ TEK VE GERÇEK MÜNHASIR DELİL OLARAK, HUMK MADDE 287'YE UYGUN ŞEKİLDE ESAS ALINACAĞINI VE SÖZ KONUSU KAYITLARIN BİR DELİL SÖZLEŞMESİ TEŞKİL ETTİĞİ HUSUSUNU KABUL VE BEYAN EDER.


3.17. BLACKBEYAZ'IN, İŞ BU ÜYELİK SÖZLEŞMESİ UYARINCA, ÜYELERİNİN KENDİSİNDE KAYITLI ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİNE BİLGİLENDİRME MAİLLERİ VE CEP TELEFONLARINA BİLGİLENDİRME SMS'LERİ GÖNDERME YETKİSİNE SAHİP OLMAKLA BERABER, ÜYE İŞBU ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİ ONAYLAMASIYLA BERABER BİLGİLENDİRME MAİLLERİNİN ELEKTRONİK POSTA ADRESİNE VE BİLGİLENDİRME SMS'LERİNİN CEP TELEFONUNA GÖNDERİLMESİNİ KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.


4. SÖZLEŞMENİN FESHİ


İŞBU SÖZLEŞME ÜYENİN ÜYELİĞİNİ İPTAL ETMESİ VEYA BLACKBEYAZ ÜYELİĞİNİN İPTAL EDİLMESİNE KADAR YÜRÜRLÜKTE KALACAKTIR. BLACKBEYAZ ÜYENİN ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİN HERHANGİ BİR HÜKMÜNÜ İHLAL ETMESİ DURUMUNDA ÜYENİN ÜYELİĞİNİ İPTAL EDEREK SÖZLEŞMEYİ TEK TARAFLI OLARAK FESHEDEBİLECEKTİR.


5. İHTİLAFLARİN HALLİ


İŞBU SÖZLEŞMEYE İLİŞKİN İHTİLAFLARDA İSTANBUL MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRELERİ YETKİLİDİR.


6. YÜRÜRLÜK


ÜYENİN, ÜYELİK KAYDI YAPMASI ÜYENİN ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE YER ALAN TÜM MADDELERİ OKUDUĞU VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE YER ALAN MADDELERİ KABUL ETTİĞİ ANLAMINA GELİR. İŞBU SÖZLEŞME ÜYENİN ÜYE OLMASI ANINDA AKDEDİLMİŞ VE KARŞILIKLI OLARAK YÜRÜRLÜLÜĞE GİRMİŞTİR.